Today´s Parent píše o našem EDU panelu

Prestižní kanadský časopis pro rodiče Today´s Parent vyhodnotil ve svém listopadovém článku 25 best toys for little kids náš EDU panel jako jednu z TOP 25 hraček pro malé děti ve věku 5 až 8 let.

Pozitivně hodnotí zábavnost hračky a také její kreativní stránku. Ve článku pak Today´s Parent doslova píše: "Tato dvourozměrná kreativní aktivita vzbuzuje dětskou představivost a děti pak vytváří umělecká díla. Funguje to zhruba takto: Mladí umělci chytí pixel a zatlačí jej na místo na silikonovém panelu. Návrh vzhledu je čistě na dětech, ale pokud se cítí bez invence, mohou se inspirovat online. Pokud nejsou spokojeni s umístěním pixelu na ploše, snadno odstraní nebo přesunou pixel tam, kam potřebují. Tvůrcem edukativního panelu je Pixie Crew.".

Didaktická pomůcka a edukativní hračka EDU panel od PIXIE CREW

Didaktická pomůcka a edukativní hračka zároveň

EDU panel je velmi specifickým produktem, který je v našem katalogu asi nejbližší dětskému hraní a zábavě. Oproti ostatním produktům, které mají svůj primární účel, je EDU panel určen skutečně výhradně k umisťování pixelů na silikonovu desku. Oproti tomu batoh do školy, penál a obal na telefon mají hlavní úkol zcela jiný - byť mají také naši patentovanou silikonovou desku s pixely a jsou tak ve srovnání s běžnými školními batohy na zcela jiné úrovni.

Hravá zábava je doplněna spoustou benefitů pro rozvoj dětí předškolního věku a 1. stupně základní školy. EDU panel rozvíjí dětskou tvořivost, fantazii a kreativní myšlení, což jsou jedny ze stěžejních osobnostních předpokladů pro úspěšný život a to nejen profesní. Nicméně právě v profesním životě bude kreativita devizou, která bude díky automatici / robotizaci a rozvoji umělé inteligence brzy velmi zásadně determinovat pracovní trh. Stále menší poptávka bude po rutinních pracovnících a naopak poroste zájem o kreativní jedince, kteří jsou schopni vidět svět z mnoha úhlů pohledu a hledat prostory pro posun a příležitosti pro růst. Formování dětské tvořivost hraje v tomto směru nepopiratelnou roli.

Kromě podpory rozvoje kreativity se při hře s EDU panelem rozvíjí také jemná motorika, schopnost replikovat předlohu nebo se vizuálně vyjádřit na omezeném prostoru jednoduchým grafickým zpracováním. Jednoduchost plynoucí z pixelové grafiky (Pixel Art) nutí děti myšlenkově transformovat mnohdy komplikované grafické předlohy do zjednodušené formy. Díky tomu jejich mozek a myšlení pracuje na plné obrátky. Pomineme-li tyto - pro mnohé dosti abstraktní přínosy - děti se učí díky barevným pixelům učí snadno rozpoznávat základní barvy. Díky pixelové abecedě pak mohou poznávat písmena a číslice a tvořit slova.

Přínosy pro rozvoj dětí máme potvrzené ergoterapeutkou a pozitivní zpětnou vazbu máme od desítek dospělých, kteří díky EDU panelu učí své děti abecedu, barvy a tráví s nimi smysluplně volný čas tvořením a kreativní zábavou. Své místo najde EDU panel jednoznačně v mateřských školkách, ale i u lidí s poruchou jemné motoriky. Splňuje normu EN 71 (odd. A, B a C) a je tedy bezpečnou hračkou bez obsahu ftalátů a dalších potenciálně škodlivých látek.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení