NYNÍ DOPRAVA ZDARMA nad 400 Kč v ČR a nad 40 EUR v SR.

Pixel Crew nebo Pixie Crew? Jak to je?

Naše historie je pestrá, košatá a jak už to tak bývá na dlouhé vyprávění. Dlouhá vyprávění však dnes už nikdo nechce a číst už vůbec ne. Proto se pokusíme shrnout naši historii v krátkosti a velmi stručně. Pochopíte díky tomu, proč nás někteří hledají jako Pixel Crew, jiní jako Uanyi a další jako Pixelbags.

Jedno je jisté - jsme PIXIE CREW! A řveme to do celého světa, seč nám hlasivky stačí. Ale víte jak? Znáte to. Začínali jsme jako UANYI - tehdy to celé vzniklo z anglického "You any I", kde se You zaměnilo za obligátní U. Po pár letech jsme však pochopili, že se to lidem nejen těžko vyslovuje a píše, ale že si to nemohou ani nikdy zapamatovat.

Tehdy jsme se přeorientovali na PIXELBAGS, které už bylo výrazně lepší a lidem se krásně zažilo. Na druhou stranu bylo tématicky velmi omezené a prakticky korelovalo pouze s částí sortimentu, který nabízíme (byť jde o tu zásadní část a nejprodávanější zboží). Aby to nebylo tak přímočaré, z původního UANYI jsem převzali alespoň to sexy U a tak se občas můžete historicky setkat s označením uPixelbags.

PIXIE CREW

Hledali jsme tak dál a zakotvili jsem až u PIXIE CREW, který je unikátní, obsahuje pixely a stejně tak kreativitu, jež je pro naše produkty tak typická. Ta kreativita se tam snoubí s crew, což považujeme za komunitu kolem pixelových produktů. Ta komunita zahrnuje jak děti a studenty, tak dospělé, kteří jsou nakloněni naší myšlence nenásilného odpoutání se od světa počítačů, internetu, mobilů a tabletů směrem k tvořivosti, fantazírování a rozvoji manuální zručnosti.

Tajně doufáme, že u PIXIE CREW už zůstaneme, protože neustálý rebranding (rozumí se samo změna značky) je únavný, náročný, drahý a komplikuje nám život už pěkných pár let. Na druhou stranu, celá ta historie nás baví, formovala nás a získali jsme díky ní spoustu zkušeností. A až zase někdy uvidíte nějakou kombinaci našich historických a současných názvů, vězte, že jde stále o to samé. Ať už to bude PIXEL CREW (kombinace Pixelbags a Pixie Crew) nebo uPixel (kombinace Uanyi a Pixelbags), stále jsme to my - PIXIE CREW.

Konkrétně pro vysvětlení souvislostí kolem PIXEL CREW jsme připravili mikrostránku www.pixelcrew.cz, kde je vše krásné černé na bílém (tedy bílé na modrém, ale to je asi jedno). Ačkoliv jde o brand, který prakticky vůbec neexistuje, má svou stránku, protože si ji zaslouží. Hledají jej lidé, můžeme za to my, tak jsme si to pěkně odpracovali ;)

PIXEL CREW má svůj web, ačkoliv jde jen o zkomoleninu PIXIE CREW